Beyaz Hareket Vakfı 24 Temmuz Basın Bayramını Kutladı

Beyaz Hareket Vakfı 24 Temmuz Basın Bayramını Kutladı haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-07-27 11:12

Beyaz Hareket Vakfı İstanbul İl Başkanlığı tarafından önemli misafirler ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen 24 Temmuz Basın Bayramı kutlaması gayet verimli ve güzel geçti.

Açılış konuşmasını Vakfın genel başkan yardımcısı Sadrettin Fidan beyefendi yaptı. Sn. Fidan konuşmasında: ‘’ 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınının üzerinden sansürün kaldırılmasıyla her yıl 24 Temmuz’da kutlanan Gazeteciler ve Basın bayramını en kalbi duygularla kutladığını ve Basın gücünün çok önemli olduğundan bahsetti.’’

Beyaz Hareket Vakfı Başkan yardımcısı Rıdvan Aydemir’de konuşmasında ‘’ Basın gücünün günümüzdeki etkinliği ve bu konuda daha da etkin olmak gerektiğini belirtti. ‘’

Bu özel günde birbirinden değerli Gazeteci-yazarlar da hazır bulundu. Milliyet-Sağlık yazarı Nigar Çiçek, Müfit Yüksel, Gazeteci-yazar Şener Mengene, Tek Rumeli Tv sağlık yazarı Gülay Tunçel, Öğretim görevlisi Serap Yılmaz, İktisatçı yazar Gencay Coşkun ve İstiklal Gazetesi yazarı Tarihçi-Yazar Koray Kamacı katılan önemli isimlerdi. Programda katılımcılar önemli konulara da değindi.

Programa ayrıca sivil toplum kuruluşlarının önemli temsilcileri de katıldı. Özellikle Büyük Akıncılar Derneği Genel Başkanı Ömer Kantemür ve Mali İşler Başkanı Muammer Alan da programda ki yerlerini aldılar.

Beyaz hareket vakfı onursal Başkanı Mehmet Şirin Çiftçi beyefendinin konuşmasıyla kapanış sağlandı.