Facebook'ta takip et. Abone Ol!
kuzeyli
YENİDEN MERHABA
20.05.2018

KUZEYLİ mahlası ile yazdığım yazılar nedeniyle site sahibi değerli dostum Çetin Agaşe nin TEHDİT edildiği, ABA ALTINDAN SOPA gösterildiğini öğrendim. Değerli okuyucularım, köşemde doğrudan ŞUNU YAPTI, BUNU YAPTI gibi ithamlar yok, ben sadece soru soruyorum. Kendine güvenen varsa bu sorulara cevap verir. Ayrıca rahatsız olan, aba altından değnek gösterenler ve tehdit edenlere de bir tavsiyem var, hiçbirşey bilmiyorsanız Google ye Çetin Agaşe yazın bir bakın bakalım neler yapmış, neler yazmış. Kimsenin söylemeye cesaret edemediği konularda cesurca yaptığı çıkışları ve kitaplarını okursanız kendinizce göz korkutmaların boşuna olduğunu anlayacaksınız. İşte tamda bu nedenle Çetin beyin sitesinde yazıyorum.

 

Talas Belediye Başkanı sayın Mustafa Palancıoğlu nun önemli abilerin talimatıyla hakkında yazılan yazılarla ilgi mahkemeye verdiğini ve bu mahkeme neticesinde Çetin beyin yargılanmaya gerek görülmediğini de öğrendim. Doğrusu çok güldüm. Bu yazının sonuna dava neticesini eklemesini rica ettim. Hani dediler, demiş ler olmasın diye.

 

Sayın Palancıoğlu ve onun önemli abilerinin siyaset mezarlığında yerlerini alacakları gibi kuvvetli bir his var içimde. Onların kibirli “ Kayseri nin sahibi biziz” duruşlarını ciddi sallayacak bir gelecek görünüyor pek yakında.

 

TALAS BELEDİYESİNDE NELER OLUYOR

 

Talas ekser çoğunlukla Kayseride “ Köylüler “ olarak nitelendirilen sınıfın yoğun yaşadığı bir merkez ilçe. Buna rağmen rant ın oldukça yoğun olduğu bir bölge. Rant varsa bunu ancak şehrin YERLİLERİ kontrol etmeli düşüncesi ile olsa gerek YERLİ bir Belediye Başkanının seçilmesi için tüm gayret gösterilmiş ve başarılı olmuşlardır. Üstelik seçimi ilçe merkezinde başa baş iken Talasa bağlı köylerden alınan oylarla kazanmışlardır. O köylere verilen vaadler nelerdir? ne kadarı gerçekleşmiştir ben bilmem.

Ancak Talas Belediyesi ile ilgili bildiğim epeyce sorulması gereken soru var.

Bu yazımda sadece imar ile ilgili konularda aklıma takılanları soracağım;

1- Bir önceki Belediye Başkanı ( aynı partiden) nın iyi yada kötü yaptığı, restore ettirdiği Osmanlı Sokağını neden kaderine terk etti?

2- Birinci derece sit alanlarında betonarme binalara verildiyse kim, nasıl ruhsat verdi?

3- Sit alanında sıfır betonarme bina yapımına göz yumuluyormu?

4- KUDEP ve Koruma Kurulunun her toplantısında Talas ile ilgili kaç dosya gelmektedir?

5- İfraz adı altında istenen paralar Kayseri nin en değerli bölgelerinden misliyle daha fazla oluyormu?

6- Tescili dahi olmayan binalarda basit onarım talebinde bulunan vatandaşlara zorluk çıkarılır iken nasıl oluyorda bir Başkan Yardımcısı tescilli binasını kanun kitap tanımadan istediği gibi tadilat yaptırıyor?

7- İmardan sorumlu Müdür yeni yapılan Selçuklu Sokağında dükkan almışmıdır? Aldıysa bu Mal edinimini 657 sayılı devlet memurları kanunun ilgili maddesine göre Beyan etmişmidir?

8- İmardan sorumlu Müdür ile ilgili keyfi uygulamalarından dolayı birçok şikayet var iken kim yada kimler tarafından korunup kollanmaktadır?

9- Bu zatı kollayanlar varımdır? Varsa maddi yada manevi menfaatleri varmıdır?

10- Osmanlı sokağı hangi kriterlere göre kontrol altında tutulup denetlenmektedir?

11- Osmanlı Sokağında hizmet veren ve gerçekten Kaybolan Sanatların Yaşatılması noktasında önemli katkıları olan esnaf belediye yetkilileri tarafından aşağılanmışmıdır?

12- Osmanlı sokağında ruhsatsız iş yeri varmıdır? varsa kaç işyeri vardır?

13- Ve varsa bu işyerlerine neden ruhsat verilmemektedir?

FETÖ ye yakınlığı bilinen personellerini nasıl korumaya çalışıldığından tutunda daha birçok konuda sorular sorabilirim ancak bu sorular bir başka Talas yazımızın konusu olacaktır.

Daha onlarca soru sorabilirim. Sayın Palancıoğlu isterse bu sorulara cevap verebilir isterse de yine mahkeme yolunu tercih edebilir. Mahkeme demişken sahi ORAN Kalkınma Ajansı ile ilgili hakkında iddia edilen soruşturmalardan bir haber varmı?

Sayın Palancıoğlu nun önemli abiler tarafından Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına hazırlandığı gibi bir duyum aldım. Bu duyum gerçek ise tek şey söylenebilir “ Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz”. Talasta yaptığı icraatlar adaylığı döneminde referans olacaktır. Olaki aday gösterilir ve seçilirse bir tavsiyem olacak İmardan sorumlu Müdürünüzü ve Başkan Yardımcınızı yanınızda götürmeyin. Götürürseniz daha çok başınız ağrıyacak demektir. Onları Talas ta bırakın ki yeni gelecek Başkan umarım hesap sorar. Sormazsa millet onlardan hesap soracaktır. Bu konuda emin olabilirsiniz.


Kuzeyli


Bu yazı 5068 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1
 • Misafir 2018-05-21 00:47:33

  2018-05-21 00:47:33

 • Korkulacak daha cok yolsuzlugunuz var ama neyse Cetin Agase yi satin alamadiniz degilmi harcamaya calisin gucunuz yetmeyecek

 • 3
 • 0
2
 • Misafir 2018-05-20 01:35:29

  2018-05-20 01:35:29

 • Kuzeyli çok bekledik yazmanı... Yaz yaz ki haddini bilsin artık herkez ..hadi arkadaş verin bu soruların cevabını verin artık

 • 5
 • 0

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Çetin Agaşeyi Nerden Tanıyorsunuz

sitenin tüm hakları cetinagase.net adresine aittir

Espower Bilisim