Facebook'ta takip et. Abone Ol!
kuzeyli
DERİN KAYSERİ -3-
14.05.2018

DERİN KAYSERİ 3

Derin Kayseri serisinin  sadece Kayseri de değil Türkiye genelinde ciddi bir ilgisini gördüm.

Kayseri merkezli yazı yazmam konusundaki taleplerin fazlalığı doğru noktalara temas ettiğimizi gösteriyor. Ancak yerel makale yazma konusunda çok iştahlı olduğumu söyleyemem.

Eleştirdiğim, dikkat çektiğim derin yapının rahatsız olmasına rağmen hala pozisyonunu koruyarak değişime direnç göstermeye çalışmaları devam yazımı yazmama etkili oldu.

Devletin ilgili birimlerinin bilgisi dahilinde olan, yargıya intikal etmiş ve hala sürmekte olan davalardan bazı siyasi isimlerden bahsedeceğim. Cevaplarını bildiğim sorulardan oluşacak bu yazımda soruların cevaplarını biraz araştırırsanız öğrenebilirsiniz.

DERİN KAYSERİ serisini okuyan Basın, İş ve Siyaset dünyası, Şahıs ve Kurumlar    “ KUZEYLİ BİLİNMEYEN BİŞEY YAZMADIKİ. ZATEN BUNLARIN HEPSİNİ BİLİYORUZ” diyenler, bunları biliyor, ses çıkarmıyor, yazmıyor, konuşmuyor, anlatmıyor, karşı koymuyorsanız sizde bu yapıyı oluşturan, rıza gösteren, nemalanan, en basitinden KORKAKLARSINIZ.

Buyrun herkesin bildiği, sormaktan korktuğu, her biri bir dosya niteliğinde, her biri yıllarca konuşulacak, her biri yıllarca sürecek, bazı soruşturmaların açılabileceği birkaç soru.

Herşeyi bilenler, buyrun cevap verin o halde;

SORU: Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, başkan seçildiği Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçim çalışmaları sürecinde, yerel televizyon kanallarında çıktığı canlı yayın programlarında '' Ben Pensilvanya'ya gittim, aldığım talimat üzerine cemaat olarak listeleri hazırlayıp seçime girdik ve kazandık'' demiş midir ?

Kendisini FETÖ terör örgütünün desteklediğini her platformda övüne övüne anlatmış mıdır ?Hali hazırda oda başkanlığını yürüten şahıs hangi ilişkiler ağındaki gücünden dolayı İngiltere Fahri Konsolosu olmuştur ?

Oda başkanı olan şahısla ilgili tahkikatler ve şaibeler sürer iken yönetim kurulu üyeleri neden istifa etmeden suskunluklarını korumaktadır?

SORU: Fetö tarafından örgüt olarak ele geçirildiği bizzat şu anda tutuklu yargılanan Kayseri Ticaret Odası eski meclis başkanı Mehmet Filiz tarafından duruşmada ifade edilmiş midir ?

SORU: 71 işadamı iddianamesinde yargılanan Hüseyin Cindoruk Kayseri Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi yani M.Hiçyılmaz'ın en yakınında ki kişilerden biri. Etkin pişmanlık dilekçesinde  '' 15 Temmuz gecesi biz ekip olarak M.Hiçyılmaz'ın bağ evinde gece yarısına kadar bekledik, darbe girişiminin sonucuna göre sabaha kadar beraber durum değerlendirmesi yaptık ve sabaha doğru herkes evine dağıldı.'' dediği doğru mudur ?

SORU: Arkasında destek olmayan birçok kişi sırf bankaya para yatırdığı için mesleğinden ihraç edilirken ve tutuklanırken, aynı zamanda ingiltere fahri konsolosu olan ve müebbet ile yargılanan Hiçyılmaz tutuklanmıyor ve yeniden aday olup şov yapıyor.  Kim koruyor bu adamı ? Neden tutuklanmıyor ? TOBB başkanı neden göz yumuyor bu duruma ?

SORU: KTO meclis üyelerinden kim yada kimler finanse ettikleri karanlık şahıslar ile fetö ve fetcüler ile mücadele eden vatanseverlere, yaptıkları bir tezgah ve kurdukları kumpas ile saldırttılar mı ?

SORU: Saldırıyı düzenleyen şahıs ve şahıslar hakkında Gasp, Darp, yağma… gibi onlarca suçtan aranmaları varken hala ortalıkta elini kolunu sallayarak nasıl dolaşabiliyorlar ?

SORU: KTO meclis üyesi veya üyelerinden kimler mafyalığa özenip tehditler savurabiliyorlar ? Ankara'dan mafya tuttuğunu ve '' bu arkadaşlar Kayseri'ye gelip kendileri aleyhine konuşanlara gerekeni yapacaklar'' diye gerek telefon ederek gerekse işyerlerine gidip vatansever insanları tehdit ediyorlar mı ? Bu tehditler delil ve şahitleri tarafından bildirildiği halde kimler neden sessiz kalıyor ? Hangi siyasiler veya kimler koruyor bu fetö eşkiyalarını ?

SORU: KTO başkanı, tamamen şahsi çıkarları için desteklediği kooperatif için binlerce üyesi olan oda binasını peşkeş çekip kooperatif yöneticilerine kullandırıp, oda personeline de sekreteryasını yaptırıp, oda imkanlarından faydalandırmasının nedeni nedir ?

SORU: Kocasinan Belediyesi Makamına oturan Belediye başkanının ilk icraati Belediyenin logosunu değiştirmek olmuş mudur?

Kullanılan sembolün FETÖ terör örgütü liderinin neredeyse tüm video ve resim paylaşımlarında  yanında bununan yastık üzerindeki sembolle aynı olması bir raslantı mıdır? Aynı sembolü FETÖ sanığı olan bazı firmaların logolarıyla olan benzerliği raslantı ile izah edilebilirmi?

SORU: Hangi Belediye Başkanı oğlunun arkadaşını Özel Kalem Müdürü yapmıştır? Daha sonra aynı Belediye Başkanı başka!!! Belediyeye Başkan olunca yanında getirdiği Özel  Kalem Müdürünü nasıl olupta Daire Başkan Vekili olarak görevlendirmiştir? Buda yetmezmiş gibi Belediye şirketlerinin Genel Müdürü yapmış mıdır?

Özel Kalem Müdürü yapılması 657 DMK de bulunan İstisnai Kadro olması hasebiyle Başkanlık Makamının tasarrufundadır, ancak Daire Başkanı Vekili olabilmesi için asilde bulunan şartlara haiz olması gerektiğini her dönemin adamı kripto FETÖCÜ eski futbolcu söylemiş midir?

Olası bir teftişte sayın Başkan durumu yasalara rağmen yaptığını izah edebilecek midir? Oğlunun arkadaşı olan bu şahıs gün gelip attığı her imzanın hesabını vermeyeceğini mi sanıyor?

SORU: Bir dönem Parkmetre işletmecisi olan Belediye Başkanının Parkmetrelerden sorumlu Elazığ asıllı müdürünü Belediyede yetkilendirmiş midir? Sözkonusu Belediye Başkanının Belediyeye bakışı kendi özel şirketi gibi midir?

Aynı Belediye Başkanının Bilgisayar şirketinin Kent Müzesini astronomik fiyatlarla yaptığı doğru mudur?

Belediye Başkanının kardeşine ait Güneş Enerjisi Üretim şirketinden 15 Temmuz akşamı şirkette bulunan tüm bilgisayarlar apar topar bakım için olsa gerek!!! araçların bagajında götürülmüş müdür?

SORU: Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından, 17- 25 Aralık operasyonlarından 20 gün sonra fetö'ye yakınlığıyla bilinen Melikşah Üniversitesi'nin temelinde faaliyet gösteren Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na yaptığı milyon dolarlık arsa kıyağı nedir ?

SORU:  2017 Şubat ayında Melikgazi Belediyesi tarafından, firari fetö teröristi İ.Miraboğlu ve şu anda fetö'den tutuklu yargılanan S. Somyürek ve F.Somyürek kardeşlere yapılan arsa satışı doğru mudur ? Dere yatağı olan bu araziyi önce imara açılıp sonra fetö sanıklarına hemde şubat 2017 tarihinde satılması neye hizmettir ?

SORU: Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Belediye Başkanlığı adaylığı döneminde FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile olan yakınlığını övüne övüne anlatmıştı, hala bu anılarını anlatabiliyormu?

Seçim çalışmalarında “ Ben Amerikadayken, Ben hoca efendi ile filanca tarihte…” gibi anılarını bir kitapta toplamayı düşünüyor mu?

Talas Belediyesine kurum içinde Fetö ile yakınlığı bilinen personelleri korumadaki ısrarını arkasındaki önemli abilere dayanarak, Devlete rağmenmi yapıyor?

Sayın Palancıoğlu nun Oran Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği dönemiyle ilgili hakkında yürütülen davalar sonuçlanmışmıdır?

Oran Kalkınma Ajansı nda yapılanan Fetö cü varmıdır?

SORU: Kayseri de Güneş Enerjisi konusunda tekel olan şirketin sahibi hangi Belediye Başkanının kardeşidir?

Bu önemli abi Elektrik Dağıtım Şirketi üzerindeki gücünü kimden almaktadır?

SORU: Kayseri Büyükşehir Belediyesinde kritik görevlerde bulunan, yan yana villaları olan şahıslar var mıdır? Varsa bu şahıslar hala aynı makamlarda oturma gücünü kimden almaktadır ? Devlet memuru maaşı ile nasıl varlık sahibi olmuşlardır ? Bahse konu villalar eski Genel Sekreter Mustafa Yalçın ın villasına yakın mıdır ?

SORU: Kurumlarda liyakat neden tercih edilmez? Kayseri de Liyakatten ziyade menfaatmi tercih edilmektedir ?

SORU: Kayseri Belediyeleri'nde ve Kurumlarında rant, cemaat, siyaset, FETÖ.. .gibi çekişmelerle tahrip edilen kurumsal yapılar içerisinde liyakat sahibi, vatansever bürokrat kalmış mıdır ? Kalmış ise neden DEVLET MEMURU olmak gibi asil bir makama sahipken o makamın gereğini yerine getiremiyorlar ?

Gördükleri haksızlıklar karşısında neden suskunlar ? Kahvehane köşelerinde dedikodu yapacaklarına gördükleri haksızlıkları neden ilgili birimlere şikayet etmeyip “ ben susayım başıma iş gelmesin, belki banada acır bir pay verirler” diyemi bekliyorsunuz?

SORU: Hayırseverler Şehri Kayseri kocaman bir balon mu acaba? Hayırsever işadamları 100 tl ye yaptırdıkları hayırları 200 tl ye fatura edip vergi muafiyetinden mi yararlanılıyor ? Hadi Kayserili saf Anadolu çocuklarını kandırıyorsunuz, Allah ı kandıramayacağınızı bilmiyor musunuz?

SORU: Kayseri - Külliye arasını yol edip her fırsatta Ankara da etkili ve yetkili insanlara yanlış bilgi veren şark kurnazları kimler ? Bu yanlış bilgilendirme ile Kayseri' nin Derin Yapısını koruyan ve kollayanlar kimler ? Bu Derin yapıyla mücadele edebilme cesaretine sahip insanlar için “ Aman onlar muhalif, yaramaz adamlar” diyenler, kime ve neye muhalif olduklarını söyleyebiliyormusunuz?

SORU: Kayseri Adliyesine Kırmızı Plakalı aracıyla giden, durum ortaya çıktığında “ Ben savcı beye FETÖ cüleri İhbar ettim” diyerek komik duruma düşen, sobelenen siyasinin fetö'ye olan yakınlığı ve Şeker Fabrikasına olan ilgisi nedendir?

SORU: İran Petrol paraları ile ilgilenen, siyasinin kardeşi kimdir ?

Bahse konu şahsın İran 'lılarla temasını sağlayan kişiyi olayın ciddiyetini görüp devreden çıkarılmaya çalışılmış mıdır ?

Devreden çıkarılan ve şu anda cezaevinde bulunan şahısın elinde ve mail adresinde konuyla ilgili bilgi ve belgeler var mıdır ?

SORU: Kayseri' li ünlü siyasi ve kardeşi, şehri dizayn eden EFENDİLER den midir ?

SORU: SOROS un Kayseri' ye gönderdiği heyet periyodik olarak herhangi bir Belediye

Başkanı ile görüşmüş müdür ?

SORU: Dönemin Gesi Belediye Başkanı ile hangi Belediye Başkanı, yine dönemin Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş Genel Müdürü, şu an adli mercilere intikal etmiş onlarca davası bulunan KORKMAZ İnşaat ve avaneleri ile binlerce dönüm araziyi 3. Şahıslar üzerinde göstererek zimmetlerine geçirmişler midir ?

Arazi rantı için bir araya gelen bu şahısların bazıları başka ortaklarla Ankara merkezli organize ettikleri başka ve oldukça büyük bir rant hazırlığı deşifre edilmiş midir ?

Bu deşifre edilmeden sonra şebekeye dahil olan bürokratlar sessiz sedasız emekli edilmiş midir ?

SORU: Kayseri İncesu Belediye Başkanının kasasından çıkan çekler ile alakalı dava, daha önemli siyasilere bulaşacağı endişesiyle sessiz sedasız kapatılmış mıdır ?

SORU: Kayseri nin bir dönem ünlü defineci Belediye Başkanı var mıdır ?

 

Daha onlarca soru sorabilirim.

Bu sorulara muhatapları kendince cevaplar verecektir.

Yine aynı sorular değerli Kayseri' li hemşehrilerimi araştırmaya sorgulamaya itecektir.

“KUZEYLİ BİLİNEN AMA KONUŞULAMAYANLARI YAZIYOR” diyenler...

Buyrun bu sorulara siz cevap verin.

Hani biliyorsunuz ya ?

Biliyorsanız ve Cumhurbaşkanının çabalarına destek olmuyor, susuyorsanız sizde EFENDİLER kadar suçlusunuz.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beyin 17-25 Aralık süreciyle başlattığı ve yine MHP lideri sayın Devlet BAHÇELİ beyin takdire şayan desteğiyle başlayan TEMİZLİK, YENİDEN DİRİLİŞ, BÜYÜK TÜRKİYE seferberliğine, konjektürü takip edip duruma göre pozisyon alma gayretinde olan şark kurnazlarını uyarıyorum.

Kalemiyle, objektifiyle, kazmasıyla, direksiyon başında, silah gölgesinde, dağ başında, süpürgesiyle… evine helal ekmek götürme kaygısındaki tüm vatan evlatları, 15 Temmuzdan sonra saflar belirlenmiştir. Büyük Türkiye önünde kim durmaya kalkarsa, kim devletin menfaatinden çok kendi menfaatini düşünüyorsa hesap günü yakındır...

SÖZ KONUSU VATANDIR

GERİSİ İSE TEFERRUATTIR.

KUZEYLİ...

 

 

           


Bu yazı 4459 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Çetin Agaşeyi Nerden Tanıyorsunuz

sitenin tüm hakları cetinagase.net adresine aittir

Espower Bilisim